fbpx
Nářadí a nástroje nejen pro profíky
brusky, vrtáky, pily - na beton i kov
Zastoupení + servis
pro Česko a Slovensko

Historie

Historie vývoje AGP

AGP již od roku 1989 s Vámi

Od roku 1989 poskytujeme vysoce výkonné nástroje a nářadí profesionálním firmám ve stavebním, obráběcím a dalším průmyslovém odvětví po celém světě. Naše vize do budoucna nadále předjímá měnící se technologie a snažíme se Vám, pracovníkům ve výrobě i v terénu, poskytnout nejspolehlivější, nejvýkonnější a nejbezpečnější zařízení, které potřebujete, abyste získali konkurenční výhodu za přijatelnou cenu.

2023

Velký milník pro Evropský trh. Od roku 2023 je dostupnější nářadí na kov (magnetické vrtačky, kotoučové pily, závitořezy) díky novým evropským skladům.

Na trh uvedena menší verze drážkovací frézy AGP CG125 a také speciální jádrová vrtačka na beton a cihlu AGP DME52D. Výborní pomocníci pro elektrikáře!

2022

2020

Nová verze magnetické vrtačky na kov AGP MDS750-4 s posuvnou základnou k dispozici.

Nová ruční elektrická řetězová pila na beton AGP CS11 – pro řezání složitých tvarů vstoupila do produkce a pyšní se výbornými výsledky v provozu.

2018

2015

Nově vyvinutá ruční pila na beton AGP C14 – s výkonem 2800 W vstoupila do produkce.

Vývoj nových vysokofrekvenčních motorů, díky tomu jsme se posunuli o krok dále do nové éry elektrických nástrojů.

2014

2013

Zcela nová a výjimečně účinná diamantová jádrová vrtačka DM6 byla představena, a sklidila si u Vás úspěch.

Závod zcela nového průmyslového parku Yunlin Technology byl dokončen a plně vybaven novými technologiemi.

2012

2011

Formálně začala operace v rámci systému správy ERP, pro komplexní řízení provozu výroby, vývoje a komunikace počítačů v celé společnosti.

V roce 2009 kapitál AGP vzrostl na 124 milionů Taiwanských dolarů. Pro posílení výrobní řady byly přidány dva výrobní modely bezvzdušného rozprašovače barvy. Také byl zaveden nový plán zlepšení kvality. Za účelem integrace a zlepšení efektivity výroby jsme získali v červnu stavební pozemek o rozloze 36 000 m² v průmyslovém parku Yunlin Technology. V říjnu došlo ke vzniku nové výrobní linky.

2009

2007

Byla pronajata stavba 41 v nové průmyslové zóně Douliu a s tím dokončena expanze druhého výrobního závodu,  pro ještě větší výrobní kapacity, a díky tomu mohlo být zařízení dále rozšiřováno. V témže roce v červenci byla provedena konverze na systém managementu ISO9001: 2008.

V lednu získala nově vyvinutá hybridní magnetická vrtačka a závitořezka na kov TP2000 certifikát designu vydaný ministerstvem hospodářství.

2005

2004

Kapitál se zvýšil na 65 milionů Taiwanských Dolarů. V březnu byly pronajaty pozemky v Douliu rozšířené průmyslové zóně o rozloze přibližně 4000 m² a výstavba dalšího závodu byla zahájena v dubnu. Podpora proběhla ve spolupráci s ministerstvem hospodářství, které podpořilo malé a střední podniky k realizaci projektů technologického rozvoje (SBIR). V říjnu byla oficiálně otevřena nová továrna a produkce se zvýšila o více než 20%.

V lednu získala nově vyvinutá magnetická vrtačka ME-3500 11. místo v ocenění excelence Excellence Award. V září ministerstvo hospodářských záležitostí pro malé a střední podniky udělilo Lee Yeongovi 10. místo o cenu Innovation Research Award s finančním bonusem. V dubnu získala ruční míchačka EV-52 certifikát produktu Good Design Award od ministerstva hospodářství.

2003

2002

V dubnu byl realizován přestup na systém řízení jakosti ISO9001: 2000. V srpnu proběhlo formální certifikační hodnocení. Kapitál se zvýšil na 35 milionů Taiwanských dolarů. Dále bylo rozšířeno portfolio produktů.

Skrze přípravu na 21. století byl zaveden 5-letý plán, který aktivně podporuje výzkum a vývoj produktů, vzdělávací programy pro zaměstnance, přezkoumává vnitřní organizaci společnosti a funkci a kvalitu řízení systému.

1997

1996

V březnu byla společnost oficiálně certifikována normou ISO9002. Hlavní kategorie produktů byly rozšířeny na 25.

Výrobní linka byla rozšířena na 17 kategorií. Vlastnosti a funkce nástrojů dosáhly velmi dobrého přijetí trhu a bylo zjištěno, že jsou vhodné pro samotné potřeby trhu. V červnu začala fungovat podle norem ISO9002: 1994, jakostních a výrobních systémů řízení výroby.

1995

1994

Vzhledem k rostoucí poptávce na trhu se kapitál zvýšil na 12 milionů Taiwanských dolarů. Byl vybudován výrobní závod v průmyslové zóně Douliu za účelem zvýšení produktivity. Produktová řada byla rozšířena na 17 kategorií.

Aby bylo možné zvýšit spolehlivost a optimalizaci designu motorů, byla získána kompletní sada počítačových výkonových a životnostních testovacích zařízení. Produktová řada byla rozšířena na 14 hlavních kategorií.

1993

1992

Kapitál se zvýšil na 5 milionů Taiwanských dolarů. Název společnosti byl změněn na Lee Yeong Industrial Co., Ltd. Bylo také zřízeno oddělení pro navíjení motorů a bylo pořízeno nejnovější počítačové zařízení pro navíjení a testování. Řada produktů byla rozšířena na 10 hlavních kategorií. Byly přidány nové technologie vývoje produktů.

V polovině října 1989 založil zakladatel společnosti pan Hsieh Pan-Chong společnost Lee Yeong Industrial Co., LLC. s jedním miliónem Taiwanských dolarů v kapitálu a dvěma zaměstnanci. V listopadu začala výroba modelu LY-13DA, který byl prodáván na domácím trhu a díky kterému firma uspěla a nadále mohla rozšiřovat své portfolio. 

1989

Profesionální ruční nářadí a nástroje
vyrábíme již od roku 1989 pro celý svět